Duyurular

HAKKIMIZDA

Bayrampaşa triko ve tekstil piyasasının temsilcilerinin 23 Mart 2010’da kurduğu Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATİAD), Bayrampaşa’yı bir tekstil ve moda merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.  Derneğimizin öncelikli kuruluş amaçları on binlerce insanımıza istihdam sağlayan Bayrampaşa tekstil piyasamızın marka değerini arttırmak ve piyasamızın etkin bir şekilde bölgesel kamu, kurum ve kuruluşlarında temsil edilmesini sağlamak, onlarla tam bir işbirliği örneği sergilemektir.

Bayrampaşa tekstil piyasasının marka değerini artırmak, bölgesel kamu kurum ve kuruluşlarında temsil edilmesini sağlamak, onlarla işbirliği içinde yeni projeler üretmek ve tekstil sektöründe binlerce kişiyi istihdam etmek şiarıyla hareket eden BATİAD, 2013 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 45 metrelik kazağıyla sadece Türkiye’nin değil dünyanın da ilgisini çekmeyi başardı. Enerji tasarrufuna dikkat çekmek için BATİAD’lı işadamlarının ürettiği, Guinness hakeminin onayladığı 45 metrelik dünyanın en büyük kazağının sertifika töreni Bayrampaşa Belediyesi hizmet binasında yapıldı.  Kazağın tanıtımı ise 9 Şubat Dünya Kazak Giyme Günü’nde düzenlenen defileyle yapıldı.

Bayrampaşa Belediyesi ve Nişantaşı Üniversitesi ile 2012’de başlatılan ve 14 ev hanımını meslek sahibi yapan “Bin Kadına Bin İş” projesi de devam edecek. BATİAD, tekstil ve hazır giyim sektörünün en büyük sorunu olan ara eleman sıkıntısını ise Nişantaşı Üniversitesi ile Zeytinburnu TRİSAD Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Bayrampaşa İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’yle işbirliği yaparak sona erdirmek istiyor.

Kaliteli üretimden taviz vermeyen üye firmaların tasarım güçlerini artırmak ve yaratıcılıklarını güçlendirmek için kolları sıvayan BATİAD, bunu da BATİAD’da düzenlenen seminerler sayesinde gerçekleştirmeyi hedefliyor.

İstanbul’un orta yerinde bulunan Bayrampaşa, otuz yılı aşkın bir zamandır her türlü tekstil sektörünü bünyesinde bulundurmaktadır. Bayrampaşa’ da imalatı yapılan tekstil ürünleri, Ukrayna, Rusya, Makedonya, Macaristan, Arnavutluk, İran, Irak, Lübnan, Mısır, Libya, Cezayir, Ürdün, Tunus ve Fas’a ihraç ediliyor. Tanıtımı ve ihracat potansiyelini artırmaya önem veren BATİAD,  Rusya, Ukrayna, Cezayir, Mısır, Kazakistan, Libya, Nijerya ve Sırbistan fuarlarına katılımı artırarak, yeni iş bağlantıları kurmanın yanı sıra Bayrampaşa markasını ve ürün kalitesini katılımcı diğer firmalara ve ziyaretçilere tanıtmayı amaçlıyor.