Duyurular

BATİAD’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

BATİAD’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği’nin (BATİAD) geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısının ardından başkanlığa Şerafettin Kurt getirildi. 
İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’ne (İHKİB) üye olan dernek başkanlarının yeni kurulacak olan yönetim kadrosunda olmaması gerektiği tüzüğü çerçevesinde hareket eden Aydın Erten, BATİAD Başkanlığı’nı Başkan vekili görevini yürüten Şerafettin Kurt’a devretti.
Dernek binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından BATİAD Başkan Vekili görevinde bulunan Şerafettin Kurt oybirliğiyle BATİAD Başkanlığı’na seçildi.
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan BATİAD eski Başkanı Aydın Erten, “İHKİB’in aldığı karar neticesinde bugüne kadar gururla yürüttüğüm başkanlık görevimi Şerafettin Kurt’a devrediyorum. Görevde olduğum süre içerisinde yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte Bayrampaşa’yı ve Bayrampaşa’daki tekstili hep daha yukarıya çıkarmak mücadele ettik. Bundan sonra da Bayrampaşa için elimden geleni yapmaya hazırım. Yeni Başkan Şerafettin Kurt’a görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.
Aydın Erten’in ardından söz alan BATİAD’ın yeni Başkanı Şerafettin Kurt ise, “Aydın Erten’e bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı ben devraldım. Benden sonra da başka bir arkadaşa teslim edeceğim. Bu göreve gelen herkesin Bayrampaşa’yı daha yukarılara taşıyacağımdan şüphem yok” dedi. BATİAD’ın kurulduğundan beri dernek bünyesinde yer aldığını hatırlatan Kurt, “Tecrübelerimi Bayrampaşa piyasasının gelişmesi için kullanacağım. Her türlü görüş ve öneriye açığım. Birlik ve beraberlik içerisinde Bayrampaşa’yı daha ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından yeni Başkan Şerafettin Kurt, Aydın Erten’e çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.
Toplantıda, Aydın Erten’in BATİAD yönetim kurulu üyeliğinin devam ettiği bildirildi.
Yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrası Başkan Vekili Şerafettin Kurt, oy birliğiyle BATİAD başkanlığına seçilirken, yeni başkan vekili Erdem Tuğsavul oldu. Başkan Yardımcısı Cem Agül, Genel Sekreter de Erhan Can olarak belirlendi.