Duyurular

BATİAD BAŞKANINI SEÇTİ

BATİAD BAŞKANINI SEÇTİ

Bayrampaşa Tekstilci ve İş İnsanları Derneği’nin (BATİAD) 6. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Bekir Taner Ateş seçildi. Wish More İstanbul Hotel’de gerçekleştirilen olağan genel kurula BATİAD üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan olağan genel kuruldu iki liste yarıştı. Bekir Taner Ateş’in aday olduğu mavi listesiyle, Erhan Can’ın aday olduğu beyaz listenin yarıştığı BATİAD genel kurulunda Divan başkanlığına Ali Bican seçilirken, katip üyeliklerini ise Tevfik Tamer Ulusel ve Mustafa Şener oluşturdu. BATİAD yönetim kurulunun faaliyetlerinin okunmasının ardından iki başkan adayı kürsüye gelerek projelerinden bahsetti ve yönetim kurulu listelerini BATİAD üyelerine tanıttı.  Yapılan kongre sonucu Bekir Taner Ateş 132 oy alarak BATİAD başkanlığına seçilirken, Erhan Can ise 120 delegenin oyunu aldı. 

11 TÜZÜK MADDESİ DEĞİŞTİRİLDİ
2010 yılında kurulan ve 9 yılda 6. kongresini yapan BATİAD’da ayrıca tüzükteki 11 madde değiştirilirken, derneğin adındaki “iş adamları” ibaresi “iş insanları” olarak değiştirildi. Böylelikle derneğin yeni ismi Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş İnsanları Derneği oldu. Yapılan tüzük değişikliğiyle yönetim kurulunun 3 yılda bir seçilmesi kararı alındı ve kongrenin de mayıs ayında yapılması kararlaştırıldı.

ATEŞ’TEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Kongrede başkanlığa seçilen Bekir Taner Ateş yaptığı konuşmada, “Öncelikli olarak BATİAD’ın kuruluşundan bugüne kadar hizmeti geçen tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. BATİAD’ın 6. Olağan genel kurulunda beni ve yönetim kurulunu göreve getiren tüm genel kurul üyelerine şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Bu bir bayrak yarışıdır. Şu anda BATİDA bayrağını ben ve arkadaşlarım devraldı. Tecrübelerimizi Bayrampaşa piyasasının gelişmesi için kullanacağız. Her türlü görüş ve öneriye açığız. Birlik ve beraberlik içerisinde Bayrampaşa’yı daha ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

ESKİ BAŞKAN KURT VEDA ETTİ
BATİAD’daki görevini Bekir Taner Ateş’e teslim eden Şerafettin Kurt ise yaptığı açıklamada, “2010 yılında da piyasamızdaki arkadaşlarımızla çevremize ve bölgemizdeki insanlara faydalı olmak için Bayrampaşa Tekstilci ve  İş İnsanları Derneği’ni (BATİAD) kurduk ve bugünlere kadar getirdik. Acısıyla tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle 9 yıldır Bayrampaşa piyasasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerine bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum.  6. Olağan genel kurulumuz ile yapılan seçimle bayrağı Sayın Bekir Taner Ateş'e teslim ettim. Taze kan her zaman iyidir. Yeni bir enerjiyle BATİAD’ın bayrağını daha iyi yerlere taşıyacağına inancım tam.  Tek isteğim yeni başkana desteğinizi esirgememeniz, kamu ve belediye olarak destek vermenizdir. Tabii bir yere gitmiyoruz. Yine bu bölgede, piyasamızda olmaya devam edeceğim. Sonuna kadar BATİAD'in arkasında olacağım. Allah’a emanet olunuz. Hakkınızı helal ediniz” ifadelerini kullandı.

BATİAD YÖNETİM KURULU
Asil Üyeler: Bekir Taner Ateş, Nuri Uğurlu, Ramazan Besli, Cem Çağlayan Emik, Mehmet Sabri İstemez, İsmet Öztunç, Cem Agül, Mehmet Kocaman, Rasim Mazlum.
Yedek Üyeler: Sabri Atila, Yücel İsmailoğulları, Musa Özkaynak, Refik Sarıay, Ata Kalkan, Mehmet Aydın, Tamer Aktaş, Selman Şeren, Enver Turtaş.

DENETİM KURULU
Asil Üyeler: Erol Bayram, Tevfik Tamer Ulusel
Yedek Üyeler: İzzet Uzundere, Şenol Mintaş, Hikmet Bilecen.

 

Kaynak: http://www.pasavizyon.com/bat-ad-baskanini-secti#.XYtHBdSLTs0