Duyurular

Değerli üyelerimiz ve meslektaşlarımız,  sizlere bir kez daha ulaşmanın mutluluğu içinde ancak bu kez bir veda yazısıyla karşınızdayım.

Elmas Triko olarak Bayrampaşa’nın tekstil piyasası olarak anılmadığı, sokaklarında demirci dükkanlarının olduğu zamanlardan beri bu piyasadayız. Hep daha ileri nasıl gidebiliriz, inşa ettiğimiz bu markaya bir çivi daha nasıl çakabiliriz, bir tuğla daha nasıl ekleriz, nasıl yükseltebiliriz diye düşünerek hareket ettim.Kendimi bildim bileli üretimin, ekonominin içindeyim. 38 yıllık aile şirketimizde sürekli üretim yaparak ve kendimizi geliştirerek daha fazla katma değer üretmenin çabası içindeyim. Elimi attığım her iste bu şiarla hareket ettim. 

2010 yılında da piyasamızdaki arkadaşlarımızla çevremize ve bölgemizdeki insanlara faydalı olmak için Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği’ni (BATİAD) kurduk ve bugünlere kadar getirdik. 

Acısıyla tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle 9 yıldır Bayrampaşa piyasasına katkı sağlamaya çalışıyoruz.  

Dünyanın en büyük kazağını üreterek ve bu sayede Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek farklı mecralarda Bayrampaşa’yı tanıtma fırsatı yarattık. Bu zamana kadar 6 defile yaparak adımızdan moda camiasında söz ettirdik.  Farklı ülkelerden alım heyetlerinin piyasamıza gelmesi için önayak olduk. Piyasamızdaki hem estetik hem de pratik anlamda büyük bir sorun haline gelen sokaklarımızdaki yanlış parklanma için sokaklarımızı trafiğe kapattırarak prestij caddesi yaptık. Ve sayamayacağım onlarca hizmet ve sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Piyasamızı en iyi şekilde  İSO, İTO, İTKİB  ve diğer iş sektörü oluşumlarında en iyi şekilde temsil ettik ve yönetim kurullarına girerek sektörümüzün sorunlarını paylaşma fırsatı bulduk. Daha birçok şeyin içinde saydıklarım her zaman gururla hatırlanacak faaliyetlerimizdi. Emeği gecen tüm yönetim kurulu üyelerine bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum. 

Ancak benim için artık veda zamanı... 6. Olağan genel kurulumuz ile yapılan seçimle bayrağı Sayın Bekir Taner Ateş'e teslim ettim. Taze kan her zaman iyidir. Yeni bir enerjiyle BATİAD’ın bayrağını daha iyi yerlere taşıyacağına inancım tam.  Tek isteğim yeni başkana desteğinizi esirgememeniz, kamu ve belediye olarak destek vermenizdir. Tabii bir yere gitmiyoruz. Yine bu bölgede, piyasamızda olmaya devam edeceğim. Sonuna kadar BATİAD'in arkasında olacağım. Dolayısıyla artik bu köşeden sizlere seslenemeyeceğim. Allah’a emanet olunuz. Hakkınızı helal ediniz.

ŞERAFETİN KURT

BATİAD Eski Yönetim Kurulu Başkanı