Duyurular

Değerli üyelerimiz ve kıymetli meslektaşlarımız,

Dergimiz hem tekstil sektörünün hem de Bayrampaşa’nın sesi olmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokol çerçevesinde Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrencileri kendi iş yerlerimizde moda tasarımcısı olarak istihdam etmeye devam ediyoruz. Okullardan mezun olup da sektörde ilerlemeyi düşünen tasarımcılara tüm kapılarımız açık durumda. Hem gençlerimizi istihdam ediyoruz. Hem de gençlerimizi sektörde adından söz ettirebilmeleri için bir imkan yaratıyoruz.

Bu yaptığımız proje Tüm Türkiye’de örnek oldu. Öğrencilerin mesleki bilgilerini beceriye dönüştüren Moda Tasarım Teknolojileri Yarışması düzenlendi. Tüm İstanbul’daki Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin katıldığı yarışma gençlere ilham verirken, sektöre yeni tasarımcılar kazanılmasına da kapı aralamış oldu. Bizim yaptığımız defile sonrası meydana gelen bu gelişme bizleri sektörümüz ve ülkemiz adına sevindirdi.

Bu arada üniversite sınavında ilk 20 bine giren öğrencilere ihracatçılar birliği tarafından, tekstil mühendisliğini tercih etmeleri durumunda her ay net asgari ücret tutarında karşılıksız burs imkânından faydalanacak. Yaşanan bu gelişme de son yıllarda gözden düşen tekstil mühendisliği bölümüne olan talebi arttıracaktır. Bu projede büyük emekleri olan başta İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz ve İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’ye teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Şerafettin Kurt

BATİAD Yönetim Kurulu Başkanı

 

Our dear members and esteemed colleagues,

 

Our magazine continues to be the voice of both the textile industry and Bayrampaşa district. We continue to employ students who graduated from Bayrampaşa Vocational and Technical Anatolian High School as a fashion designer in our own businesses within the framework of the Protocol with the Ministry of National Education. All our doors are open to designers who graduate from schools and who intend to progress in the sector. We employ our young people and create a possibility to make our young people to write their names in the sector's history.

 

This project has been an example for all of Turkey. Fashion Design Technologies competition has been organized to transform the student's  professional knowledge into real skills. The competition, attended by the students of the fashion Design Department from all of Istanbul, inspired young people and also opened the door to the sector to acquire new designers. This development that took place after our Fashion Show made us happy on behalf of our sector and our country.

Meanwhile, students who enter the first 20 thousand in the university exam will benefit by the exporters union from a net minimum wage per month if they prefer career textile engineering . This development will also increase the demand for the textile engineering department which has been reviewed in recent years. I thank the President of ITHIB Ahmet Oksuz and IHKIB President Mustafa Gültepe for their great labor in this project.

With love and best regards...

Şerafettin Kurt

The Chairman Of BATİAD